Värvivapustus seminaril I AM BEAUTIFUL 2018

Oli ülisuur rõõm olla osa millestki uuest, millestki, mis saab edaspidi toimuma Tallinnas igal sügisel. Ma pean silmas "I AM BEAUTIFUL" seminarist, mida korraldab Eesti Kosmeetikute Liit.

Foto: Gerda Carina
Foto: Gerda Carina

Seminar viiakse läbi seminaride uue kontseptsiooni järgi ja, ma pean ütlema, et see toimib. Korraldajad koondavad kokku rühma oma valdkonna spetsialiste ning annavad neile publikule sõnumi edastamiseks 18 minutit (nagu TED- kõnelustel). See tähendab, et isegi kui olete pikki aastaid oma valdkonnas töötanud, peate lühikese aja jooksul oma erialakogemusest suutma anda ülevaate. Ajapiirangu põhjuseks on see, et see on aeg, mille jooksul me oleme võimelised efektiivselt õppima. On korduvalt tõestatud, et sellise esitusviisiga jõuab sõnumi tuum kõige paremini kuulajateni.

Lõppude lõpuks osaleme seminaridel selleks, et saada uut, "kokkupakitud" infot, mille siis saame seminarilt endaga kaasa võtta. Pikad ja detailsed esitlused on suurepärased, kui olete teemaga juba tuttav. See sobib siis, kui tahate oma teadmisi täiendada ja vajate põhjalikumaid selgitusi. "I AM BEAUTIFUL" seminar on mõeldud inimestele ja professionaalidele, kes tunnevad huvi elu vastu ja soovivad rohkem teadmisi saada erinevatest valdkondadest.

Ma leian, et seda tüüpi seminar sobib väga hästi neile, kellel on vähe, või üldse mitte infot, samuti neile, kellel on juba mõningast või isegi ulatuslikku teavet erinevate teemade kohta. Paljud eksperdid peenhäälestavad oma erialalisi teadmisi seminari esitusteks ja ulatavad parima osa sellest kuulajale tõelise kingitusena otse hõbekandikul.
The team that made it happen and me; Foto: Rauno Liivand
The team that made it happen and me; Foto: Rauno Liivand

Olnud üks seminaril kõnelejatest, kõnelesin loomulikult sellest, ja muidugi näitasin, kuidas värvid toimivad inimeste igapäevaelus. Minu teema on nii visuaalne kui üldse võimalik. Meil on vaja näha, kuidas värvide erinevad toonid ja intensiivsus töötavad erinevatel inimestel. Kuna olen teinud varasemalt palju vigu värvide kasutamisel, hakkasin ennast aastaid tagasi koolitama ning nüüd lõpuks tunnen ma tõeliselt seda tunnet, et lõpuks mõistan ja tajun täielikult, et on parem teha koostööd värvidega, mitte töötada neile vastu.

Pean ütlema, et olin väga õnnelik, sest kohe pärast minu ettekannet, kuna nii paljud inimesed tahtsid minuga rääkida ja esitada küsimusi, mida oma garderoobiga ette võtta, kuidas seda kaasajastada ja kuidas oleks õige ostelda, et mitte teha valesid valikuid. Soovin, et saaksin kõigile kõike öelda, kuid loomulikult pole seda võimalik teha vaid mõne minuti jooksul. Minu jaoks on see olnud pikk tee katsumustest ja vigadest, kuni lõpuks pärast aastatepikkust enese koolitamist ja õppimist, saan nüüd öelda, et ma tean, kuidas värvid töötavad ja kes milliseid värve peaks kasutama ning palju muid asju, et muuta teiste elu kõigile lihtsamaks, mis puudutab minu eriala.

Mingil põhjusel ei ole värvirevolutsioon leidnud teed Balti riikidesse sama massiliselt nagu see jõudis paljudesse teistesse riikidesse. Neis riikides on daamid väga huvitatud kenad välja nägema. See on üks peamisi põhjusi, miks ma tahan aidata, sest ma tõesti tunnen, et suudan muuta nii paljude inimeste elusid paremaks.

This is one piece of the beauty puzzle
This is one piece of the beauty puzzle

Minu raamat "Color of life", mida müüakse inglisekeelsena www.amazon.com'is, on tõlgitud eesti keelde ja seda müüakse kohalikus raamatupoes Rahva Raamat ja selle eestikeelne nimi on "Värvivapustus". Sellepärast on meil olemas, see mis vaja, et tutvustada teemat Eestis. Pärast raamatu lugemist on teil hea võimalus oma värvivalikute suhtes olla kriitilisemad ja katsetada, kuidas näeksite välja, kui olete riietatud teistsugustesse värvidesse. Ma olen raamatus andnud mõned näpunäited alustamiseks.

Suurt rolli mängivad teie juuksevärv ja make-up'i toonid. Eesmärk on, et te näeksite terviklikku pilti ja harmooniat, kui valite värve endale või kellelegi teisele.

Näiteks kuulen sageli, et "mulle ei meeldi punane" või mõni muu värv. Kui nii tunnete, siis te lihtsalt ei ole leidnud punast, kellele teie ise meeldiksite. Kui lõpuks leiate, siis näete, et siin maailmas on olema punane värv milles te väga hea välja näete. Selles ei ole mingit kahtlust. Olge vapper ja proovige värvide erinevaid toone ja intensiivsusi, mida pole kunagi varem mõelnud proovida. Tänapäeval on see väga lihtne. Võite minna poodi ja valida, mida soovite, ja neid selga proovida. Seda teeme niikuinii ostes uusi riideid, kinge, kotte ja kõike muud.

Võite minna minu veebisaidile ja saada endale  24-page booklet called Professional Shopping Guide. See on TASUTA ja saate sealt lühidalt palju kokkuvõtlikku teavet. Võite rakendada kõiki "Shopping Guide'i" süsteemis pakutud värve ning see töötab teie heaks kogu teie ülejäänud elu.

Anna värvidele võimalus teid vastu armastada ja teid õnnelikuks teha!

Autor: Raija Lydecken/Coloraija.com asutaja